Program

11 august

10 August
12 August
10:00

MINICLOUD - atelier de teatru pentru copii - Alma Costin

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
19:00

MAI DRĂGUȚ DECÂT DOSTOIEVSKI (lectură performance) - Chris Simion-Mercurian

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h / Secțiune susținută de CBRE
20:00

BABEL - Arcadie Rusu

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
22:00

BABEL - Arcadie Rusu

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h

12 august

11 August
13 August
10:00

MINICLOUD - atelier de teatru pentru copii - Alma Costin

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

CU CE VĂ SERVESC? - Chris Simion-Mercurian

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h20min
23:00

BALANȚA (Cinema Under Any Cloud) - Lucian Pintilie

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h 45min

13 august

12 August
14 August
10:00

MINICLOUD - atelier de teatru pentru copii - Alma Costin

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

ARTĂ - Cristi Juncu

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h 40min
23:00

IVANA CEA GROAZNICĂ (Cinema Under Any Cloud) - Ivana Mladenović

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h 26min

14 august

13 August
15 August
10:00

MINICLOUD - atelier de teatru pentru copii - Alma Costin

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

CARPATHIAN GARDEN - Radu Iacoban

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h 20min
22:30

NOAPTEA DE FOC (lectură performance) - Chris Simion-Mercurian

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h / Secțiune susținută de CBRE

15 august

14 August
16 August
10:00

MINICLOUD - atelier de teatru pentru copii - Alma Costin

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

OMUL PERNĂ - Eugen Gyemant

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 2h
23:30

Totul nu va fi bine (Cinema Under Any Cloud) - Adrian Pîrvu, Helena Maksyom

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h 22min

16 august

15 August
17 August
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
20:00

PROOF - Andrei și Andreea Grosu

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h30min
22:00

NOAPTEA CEA MAI LUNGĂ - Chris Simion-Mercurian și Alex Găvan

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durată: 1h

17 august

16 August
18 August
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

EFECTUL RAZELOR GAMMA ASUPRA CRĂIȚELOR LUNATICE - Mariana Cămărășan

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 2h 10min
22:30

CUM AM DRESAT UN MELC PE SÂNII TĂI (lectură performance) - Mariana Cămărășan

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h / Secțiune susținută de CBRE
22:00

WORK. NO TRAVEL - Bobi Pricop

ONLINE

18 august

17 August
19 August
11:00

CETATEA POVEȘTILOR - Marian Râlea

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h
21:00

BASMA CURATĂ - Arcadie Rusu

CURTEA MUZEULUI ȚĂRANULUI Durata: 1h
22:00

NEBUNUL (lectură performance) - Chris Simion-Mercurian

GRĂDINA ANTIPA Durata: 1h / Secțiune susținută de CBRE

Vineri 23 august

Sambata 24 August
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
19:00

BASMa CURATĂ - Arcadie Rusu (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h
20:00

CATACLISMA - Andrea Gavriliu (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 55min
22:00

CĂSUȚA DIN CEAȚĂ - Irina Crăiţă-Mândră (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 30m

Sambata 24 august

Vineri 23 August
Duminica 25 August
11:00

TU ȘI RÂSUL, Actorie și Voie Bună - Victoria Dicu (Workshop)

SALA MARE Durata: 1h 30min
18:00

Putere. Povești personale. - Carmen Lidia Vidu (Competiție)

SALA MARE Durata: 55 min
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
19:00

De fapt eram EU - Denisse Moise și Lucia Mărneanu (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 50min
20:00

Teatru de repertoriu - Iftach Jeffrey Ophir și Erez Drigues (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 15min

Duminica 25 august

Sambata 24 August
Luni 26 August
18:00

ACEASTĂ SONIA - Lia Bugnar (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h
19:30

LIBRETTO SOLITUDINE - Matei Lucaci-Grȕnberg (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 2h 10min
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
22:00

HOMO ZEUS - Paul Cimpoieru (Spectacol Invitat)

OUTDOOR Durata: 1h
22:00

BAD TALKS - Radu Iacoban (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 20min

Luni 26 august

Duminica 25 August
Marti 27 August
18:00

DUST - Ana Crăciun Lambru (Competiție)

SALA MARE Durata: 50min
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
19:00

HOMO LOVE - Paul Cimpoieru (Spectacol Invitat)

QREATOR Durata: 1h 5min
19:00

Rollercoaster - Cristina Drăghici (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 1h
20:00

#ViațaLaBirou - Letiția Roșculeț (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 30'
22:00

PERSONA - Peter Kerek (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 1h 15min

Marti 27 august

Luni 26 August
Miecuri 28 August
18:00

PROOF - Andrei și Andreea Grosu (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 30'
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
19:00

HOMO AMERICANUS - Paul Cimpoieru (Spectacol Invitat)

QREATOR Durata: 1h 10min
20:00

O NEMAIPOMENITĂ AIUREALĂ - Melania Crișan (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 1h
21:00

An Tan Tina - Nicoleta Lefter (Competiție)

SALA MARE Durata: 55min
22:00

Delir în doi - Chris Simion-Mercurian (Spectacol - lectură)

SALA MARE Durata: 1h 15min

Miecuri 28 august

Marti 27 August
Joi 29 August
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
19:00

CRĂCIUNUL PREȘEDINTELUI - Chris Simion-Mercurian (Spectacol Invitat)

SALA MARE Durata: 1h 20min
21:00

ASTĂZI MAI BINE NU M-AȘ FI ÎNTÂLNIT CU MINE ÎNSĂMI - Simona Măicănescu (Spectacol Invitat)

SALA STUDIO Durata: 1h
22:00

Anatomie 2.0 - Chris Simion-Mercurian (Spectacol - lectură)

SALA MARE Durata: 1h 15min

Joi 29 august

Miecuri 28 August
Vineri 30 August
18:00

CADRANUL PLUS PLUS - Radu Popescu (Competiție)

SALA STUDIO Durata: 1h 45'
19:00

Unu la Unu - Alexandru Nagy (Performance)

Cub UNDERCLOUD Durata: 12 min
20:00

CU CE VĂ SERVESC? - Chris Simion-Mercurian (Spectacol Invitat)

SALA MARE Durata: 1h 20min

Vineri 30 august

Joi 29 August
18:00

MEDEA’S BOYS - Andrei Măjeri (Competiție)

SALA MARE Durata: 1h 45min
21:30

Gala de închidere -

SALA MARE
22:30

MOONLIGHT BREAKFAST - Concert

OUTDOOR Durata: 1h
finantat de
SUSTINUT DE
SPONSORI