Program

Miercuri 22 august

Joi 23 August
19:00

THE FEVER - Lars Norén (Secțiunea internațională)

SALA BOLȚI Durata: 1h20
20:30

STRETTO - Romulus Neagu (Secțiunea internațională)

SALA MARE Durata: 1 h
21:00

ÎNGRIJITORUL - Radu Iacoban (Secțiunea Concurs)

SALA ARCE Durata: 1h30
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5

Joi 23 august

Miercuri 22 August
Vineri 24 August
19:00

THE FEVER - Lars Norén (Secțiunea internațională)

SALA BOLȚI Durata: 1h20
20:00

CONU’ LEONIDA FAȚĂ CU REACȚIUNEA - Florin Liță (Secțiunea Concurs)

SALA ARCE Durata: 1h
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
21:00

PRODUSE DOMESTICE - Ioana Păun (Secțiunea Concurs)

SALA MARE Durata: 1h30

Vineri 24 august

Joi 23 August
Sambata 25 August
19:00

COMPLET ALB - Octavian Jighirgiu (Secțiunea Concurs)

SALA STUDIO Durata: 1h50
19:00

VICTORY OVER THE SUN - Gary Merry (Secțiunea Performance - Londra)

SALA ARCE Durata: 1h
20:00

VÂRSTELE LUNII - Toma Dănilă (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA MARE Durata: 1h20
21:30

CARE DINTRE NOI? - Chris Simion-Mercurian (Spectacol - lectură)

SALA MARE Durata: 1h
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5

Sambata 25 august

Vineri 24 August
Duminica 26 August
09:30

BOOK RUN - (Eveniment - MARATON)

Raiffeisen Bank (Calea Victoriei)
19:00

MAI DRĂGUȚ DECÎT DOSTOIEVSKI - Nora Iuga și Angela Baciu (Spectacol - lectură)

SALA BOLTI Durata: 1h
20:00

BUTOIUL CU FERICIRE - Ivona Boitan (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA STUDIO Durata: 1h15
20:30

GROUNDED - Ligia Ciornei (Secțiunea Concurs)

SALA ARCE Durata: 1h05
21:30

O SPOVEDANIE - Emanuel Pârvu (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA MARE Durata: 1h20
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
22:00

THE MONO JACKS - Concert

ARCUB - Hanul Gabroveni

Duminica 26 august

Sambata 25 August
Luni 27 August
17:00

UNDERCLOUD TALKS - Dinu Săraru (Eveniment)

SALA ARCE Durata: 1h30
18:00

ASTĂZI MAI BINE NU M-AȘ FI ÎNTÂLNIT CU MINE ÎNSĂMI - Simona Măicănescu (Spectacol-lectură)

SALA BOLTI Durata: 1h30
18:00

SUB PRAGUL DE SUS - Răzvan Vasilescu (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA MARE Durata: 1h15
19:00

MaRo - Andi Gherghe (Secțiunea Concurs)

SALA STUDIO Durata: 1h30
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
21:00

STĂ SĂ PLOUĂ - Lia Bugnar (Secțiunea Concurs)

SALA MARE Durata: 1h30

Luni 27 august

Duminica 26 August
Marti 28 August
19:00

CONSTELAȚII - George Dogaru (Secțiunea Concurs)

SALA ARCE Durata: 1h25
19:30

OMUL DANS - Ludmila Patlanjoglu (Lansare de carte)

SALA MARE - FOAIER Durata: 1h
20:30

EINE KLEINE NACHTMUSIK - Gigi Căciuleanu (Secțiunea Concurs)

SALA MARE Durata: 1h10
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
22:00

HOMO LOVE - Paul Cimpoieru (Secțiunea performance)

SALA STUDIO Durata: 1h30

Marti 28 august

Luni 27 August
Miecuri 29 August
19:00

STABAT MATER - Amalia Olaru (Secțiunea Dans)

SALA MARE Durata: 1h15
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
21:30

CU CE VĂ SERVESC? - Chris Simion-Mercurian (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA MARE Durata: 1h20

Miecuri 29 august

Marti 28 August
Joi 30 August
11:00

Embracing the Unknown -The East and The West - Tang Shu-wing (Workshop)

SALA ATELIER Durata: 3h
16:00

ACTOR'S BODY– AN EVOKED DRAMA - Jarosław Fret (workshop)

Durata: 3h
18:00

TERRITORIAL OPERA - Shlomit Fundaminsky (Secțiunea Dans - Israel)

SALA MARE Durata: 50 min.
20:00

Nok Nok - Nicoleta Lefter (Secțiunea Performance)

SALA BOLȚI Durata: 1h
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
21:30

CÂND TIMPUL STĂ PE LOC - Bogdan Budeş (Secțiunea Concurs)

SALA MARE Durata: 2h

Joi 30 august

Miecuri 29 August
Vineri 31 August
10:00

ACTOR'S BODY– AN EVOKED DRAMA - Jaroslaw Fret (workshop)

Durata: 4h
19:00

LA INSTITUTUL SCHIMBĂRII - Paul Dunca (Secțiunea Performance)

SALA MARE Durata: 1h15
19:00

TITUS ANDRONICUS 2.0 - Tang Shu-wing (Spectacol Demonstrație)

SALA ATELIER Durata: 1h
20:00

Teatru, între ritual și imagine - Conferință

SALA ATELIER
20:00

ORBI - Chris Simion-Mercurian (Spectacol - lectură)

SALA STUDIO Durata: 1h20
20:30

FOREPLAY - Ozana Nicolau (Secțiunea Concurs)

SALA ARCE Durata: 1h15
21:30

THE THIRD DANCE - Niv Sheinfeld și Oren Laor (Secțiunea Dans - Israel)

SALA MARE Durata: 1h15
21:00

ÎN DOI - Alexandru Nagy (Secțiunea Concurs)

IN MASINA Durata: 15min x5
22:00

COLIBRI - Daniel Popa (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA BOLȚI Durata: 1h30

Vineri 31 august

Joi 30 August
10:00

ACTOR'S BODY– AN EVOKED DRAMA - Jaroslaw Fret (workshop)

Durata: 4h
18:00

ÎN UMBRA MARELUI PLAN - Catinca Drăgănescu (Secțiunea Concurs)

SALA MARE Durata: 1h25
19:30

A.A.A. - Chris Simion-Mercurian (Secțiunea Spectacole Invitate)

SALA ARCE Durata: 1h15
finantat de
SUSTINUT DE
SPONSORI